Planujesz ślub i wesele? Potrzebujesz wsparcia ekspertów ? Napisz do nas i zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się jak najszybciej.

Znajdziesz mnie na Instagramie
@jolantaogrodzka_pl

Kontakt

+48 600 812 594

biuro@jolantaogrodzka.pl

Jesteśmy dla Ciebie w Rzeszowie

Facebook
Instagram
  •  Wedding   •  Wesela wracają!

Wesela wracają!

Od jesieni ubiegłego roku branża weselna została zamrożona. W międzyczasie modyfikowano obostrzenia. Wprowadzono m.in żółte i czerwone strefy, a w każdej z nich odpowiednie ograniczenia. Te czynności pozwoliłyby na organizację przyjęć weselnych np. w okrojonym limicie osób z zachowaniem stosownego reżimu sanitarnego. Ostatecznie wesela zostały całkowicie zakazane.

Na ostatniej konferencji prasowej nasz premier Mateusz Morawiecki oznajmił o odmrożeniu naszej branży. Według relacji: od 15 maja będzie można organizować takie przyjęcia jak wesela, komunie, imprezy okolicznościowe z limitem do 25 osób. W imprezach odbywających się w pomieszczeniach będziemy mogli brać udział od 29 maja, wtedy też zwiększy się limit gości.

Sceptycznie do odmrożenia branży podchodzą epidemiolodzy. Ich zdaniem sytuacja jest jeszcze na tyle niepewna, że powinniśmy wstrzymać się do momentu uzyskania większej odporności naszego społeczeństwa. Z tym twierdzeniem nie zgadza się jednak zdecydowana część organizatorów ślubnych, twierdząc, że codzienna wizyta w sklepie, czy otwarcie szkół również generuje zachorowania na COVID-19.

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw optymalnym rozwiązaniem okazałby się sensownie opracowany plan, który zapewniłby z jednej strony bezpieczeństwo w kwestii rozprzestrzeniania się wirusa, a z drugiej gwarancję dla przedsiębiorców. Ponowne zamrożenie branży skutkowałoby upadłością wielu przedsiębiorstw, taki skutek byłby ogromną stratą dla naszego rynku. Branża ślubna jest gotowa na przyjęcie nowych wytycznych i dostosowaniu się do nich. Muszą jednak być one przygotowane z pewnym wyprzedzeniem.

Zostaw odpowiedź