Planujesz ślub i wesele? Potrzebujesz wsparcia ekspertów ? Napisz do nas i zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się jak najszybciej.

Znajdziesz mnie na Instagramie
@jolantaogrodzka_pl

Kontakt

+48 600 812 594

biuro@jolantaogrodzka.pl

Jesteśmy dla Ciebie w Rzeszowie

Facebook
Instagram
  •  Wedding   •  O czym należy pamiętać na tydzień przed ślubem?

O czym należy pamiętać na tydzień przed ślubem?

Do ślubu i wesela został niespełna tydzień. W Twojej głowie, aż huczy od natłoku myśli. Nurtuje Cię m.in. następujące pytanie: „czy wszystko zostało dostatecznie przygotowane, czy niczego ważnego nie pominęłam?” Przeraża Cię fakt, że to od Ciebie zależy, czy ten wyczekiwany dzień będzie udany oraz, czy nie popełniłaś, bądź nie popełnisz jakichś wpadek. Istne szaleństwo-prawda? 

Aby poprowadzić Cię przez ten trudny czas, przygotowałam dla Ciebie krótki spis czynności, które jeśli tylko zastosujesz, pomogą Ci zapanować nad niepotrzebnym stresem. Dzięki nim uzyskasz, choć niewielką pomoc w przebyciu tego niezwykle nerwowego tygodnia.

Harmonogram ślubu i wesela.

Jeden tydzień przed wyczekiwanym dniem to ostatni moment, aby szczegółowo sprawdzić wcześniej skrupulatnie przygotowany harmonogram dnia ślubu i przyjęcia weselnego. Jeśli jeszcze go nie przygotowałaś, to zapewniam Cię… to ostatni dzwonek, żeby się tym zająć. Nie ma nic gorszego od chaosu.

Taki harmonogram należy przedstawić wszystkim osobom odpowiedzialnym za prawidłowy przebieg Twojego ślubu i wesela. Zapisz w nim godzinę po godzinie, każdy punkt programu ślubno-weselnego. Począwszy od godziny ślubu, następnie przyjazd na salę weselną, powitanie gości, uroczysty obiad, deser, pierwszy taniec, kolejne ciepłe posiłki i wszelkiego rodzaju dodatkowe atrakcje, które przygotowaliście dla swoich gości. Następnie przekażcie go obsłudze lokalu, osobom odpowiedzialnym za oprawę muzyczną, fotografom i innym. 

Potwierdzenie gotowości wszystkich podwykonawców oraz przygotowanie dla nich podpisanych kopert/zapłat.

Każdy z nas wie, że od sukcesu zależą: odpowiednie przygotowanie oraz obecność wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób. Ślub i wesele to właśnie jedno z takich wydarzeń, na które składa się wiele czynników, a każdy z nich jest niezwykle ważny. Na co najmniej tydzień przed uroczystością weź telefon i zadzwoń do osób odpowiedzialnych za wykonanie usług na Twojej uroczystości, a także upewnij się, że każdy z jej członków potwierdza swoją obecność. Następnie przygotuj podpisane koperty, w których znajdzie się wynagrodzenie za wykonaną pracę. 

Aby przygotować koperty z odpowiednią sumą poszczególnych wynagrodzeń dla podwykonawców, wystarczy przejrzeć wcześniej podpisane umowy, odjąć zaliczki/zadatki i pozostałe kwoty włożyć do podpisanych kopert. Z tak przygotowaną kopertą, niestraszny Ci będzie moment rozliczenia, nawet w trakcie trwania przyjęcia weselnego.

Spakuj walizkę!

Wiele par młodych w ramach prezentu od hotelu/restauracji/lokalu gdzie organizowane jest przyjęcie, otrzymuje upominek w formie pobytu w apartamencie, tuż po zakończonym przyjęciu weselnym, dzięki czemu ma możliwość spędzenia tam niezapomnianej nocy poślubnej.

Jeśli spotka Was ten zaszczyt, warto spakować ze sobą walizkę z niezbędnymi przyborami toaletowymi i ubiorem na zmianę.

Spotkanie z księdzem. 

Na kilka dni przed ślubem najprawdopodobniej ksiądz, który przygotowuje Was do ślubu, będzie chciał się z Wami spotkać, omówić kilka ważnych kwestii i odbyć spowiedź przedślubną. Należy też z nim omówić wystrój kościoła oraz oprawę muzyczną. Jeśli mamy życzenie, aby na ślubie zagrały dodatkowe instrumenty, koniecznie poinformuj o tym organistę.

Koniecznie rozchodź obuwie!

To niezwykle ważne, choć bardzo często o tym zapominamy, albo nie robimy tego w obawie przed zniszczeniem nowych pięknych butów. Uwierzcie! Ten zabieg jest niezwykle ważny. W końcu w tych oto butach będziemy tańczyć przez całą noc. Proponuję, aby na lekcjach pierwszego tańca założyć właśnie obuwie ślubne.

Skompletuj elementy ubioru!

Każdy z elementów waszego ubioru jest niezwykle istotny, szczególnie w przypadku Pani młodej 🙂 Pominięcie choćby jednego z nich np. podwiązki czy czegoś w kolorze niebieskim, może zakłócić wyjątkowość tego szczególnego dnia. Zatem zrób ostatnią listę wszystkich niezbędnych rzeczy, a będziesz spać spokojnie.

Odpocznij i zrelaksuj się!

Ciepła kąpiel, odprężający masaż i maseczka na twarz — to również czynności, o których nie możesz zapomnieć 🙂

Zostaw odpowiedź