Planujesz ślub i wesele? Potrzebujesz wsparcia ekspertów ? Napisz do nas i zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się jak najszybciej.

Znajdziesz mnie na Instagramie
@jolantaogrodzka_pl

Kontakt

+48 600 812 594

biuro@jolantaogrodzka.pl

Jesteśmy dla Ciebie w Rzeszowie

Facebook
Instagram
  •  Wedding   •  Wybraliście wymarzoną salę, macie już motyw przewodni wesela… czas najwyższy na dobór dekoracji

Wybraliście wymarzoną salę, macie już motyw przewodni wesela… czas najwyższy na dobór dekoracji

Dekoracje sali weselnej są niezwykle ważne. Nadają uroczystościom niepowtarzalnej atmosfery, podkreślając ich wyjątkowość i charakter. Umiejętnie i przemyślane sprawią, że wesele zachwyci zaproszonych gości, a zdjęcia z tego dnia będą piękną pamiątką na całe życie.

Dobry pomysł i projekt pierwszym krokiem do sukcesu!

Pierwszym krokiem do samodzielnego dekorowania sali jest oczywiście pomysł!
Inspiracje generujemy w naszej głowie albo możemy skorzystamy z narzędzi takich jak: Pinterest czy Instagram. Następnie tworzymy projekt, w którym uwzględniamy motyw przewodni wesela (motyw przewodni powinien być wyznacznikiem wszystkich elementów dekoracji oraz naszego ubioru). Projekt powinien być spójny z tłem, czyli kolorem ścian i charakterem wnętrza — o czym powinnaś pamiętać już na etapie wybierania sali!

Kwiaty to nieodłączny element ślubu i wesela

Najważniejszym elementem dekoracyjnym sali weselnej są oczywiście kwiaty. Bez nich wesele nie może się odbyć. Co musisz wiedzieć? Kwiaty to najdroższy element dekoracji weselnej, ale nadają wyjątkowości temu wydarzeniu i nie należy z nich rezygnować.
Jeśli chcesz na nich zaoszczędzić — postaw na kwiaty sezonowe! Będą przede wszystkim tańsze i jednocześnie oddadzą nastrój i atmosferę danej pory roku. Jeśli twoja wiedza z zakresu kwiatów nie jest wystarczająca — zasięgnij informacji u florysty, najlepiej w miejscu, w którym będziesz zamawiać kwiaty na swoje wesele.

Kupujemy czy wypożyczamy?

Dekoracje możemy kupić lub wypożyczyć. Wszystko zależy od twojego budżetu. Te z wypożyczalni są oczywiście o wiele tańsze, ale musisz pamiętać o zarezerwowaniu ich dużo wcześniej, szczególnie jeśli twoje wesele odbywa się w miesiącach letnich.
Zwróć uwagę na to, że w tej chwili mamy duży wybór firm, które w swojej ofercie posiadają rozmaite dekoracje ślubne. Ponadto bardzo często uporządkowane są według konkretnego stylu, co ułatwia dopasowanie poszczególnych jej elementów.

Stoły to również część dekoracji

Sale weselne coraz częściej dają nam możliwość wyboru rodzaju stołów. Kiedy staniesz przed takim wyborem, musisz wiedzieć, że obydwa rozwiązania mają zarówno swoje plusy, jak i minusy.
Prostokątne stoły ułatwiają nam rozmieszczenie większej ilości dekoracji, a także jedzenia. Sprawdzą się też przy większej ilości gości weselnych. Minusem jest brak swobody podczas poruszania się między nimi i bliska odległość od “sąsiada”.
Stoły okrągłe świetnie sprawdzają się na weselach nowoczesnych i w stylu glamour. Ogromnym ich plusem jest swoboda wszystkich osób i pewnego rodzaju równość, ponieważ każda osoba siedzi symetrycznie w stosunku do każdego. Nie ma też ograniczeń w stosunku do rozmówcy, jak to bywa przy stołach prostokątnych.
Musisz pamiętać, że wymagają o wiele większej sali, aniżeli stoły prostokątne, ale są niezwykle efektowne. Problemem dla nas może stać się rozmieszczenie gości, gdyż ilość osób przy tego rodzaju stole jest ograniczona, oscyluje między 8 a 12 osób.

Zostaw odpowiedź