Planujesz ślub i wesele? Potrzebujesz wsparcia ekspertów ? Napisz do nas i zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się jak najszybciej.

Znajdziesz mnie na Instagramie
@jolantaogrodzka_pl

Kontakt

+48 600 812 594

biuro@jolantaogrodzka.pl

Jesteśmy dla Ciebie w Rzeszowie

Facebook
Instagram
  •  Wedding   •  Ślub i wesele w zimowej aurze

Ślub i wesele w zimowej aurze

Tradycyjne wesela najczęściej odbywają się w miesiącach letnich. Dzieje się tak za sprawą sprzyjających temperatur oraz okoliczności przyrody. Ponieważ miesiące letnie prawie zawsze gwarantują nam piękną pogodę – wielu z nas uznaje okres letni za bardziej atrakcyjny, aniżeli pozostałą część roku. Na przełomie ostatnich kilkunastu lat (być może za sprawą ocieplenia klimatu), coraz częściej decydujemy się też na organizowanie ślubów w okresie wiosny i jesieni…jednak kłopotliwa i budząca kontrowersje w dalszym ciągu pozostaje zima. Chciałabym, choć troszkę przekonać Was to tej niedocenianej pory roku i przedstawić 6 atutów przemawiających za organizacją wesela zimą.

Za co kochamy Panią Zimę?

Zima bardzo często kojarzy nam się z nieprzyjemną aurą, z przenikającym chłodem i brakiem słońca – i pewnie coś w tym jest?! ale tylko dla pewnej części osób. Wśród nas znajdą się zarówno osoby kochające lato i upały, jak też ci, którzy będą zwolennikami białego szaleństwa – i to właśnie dla tej drugiej grupy osób, zimowe wesela będą najlepszym wyborem!
Zima ma niepowtarzalny klimat, niczym z disneyowskiej bajki. Ci, którzy kochają śnieg, doskonale wiedzą, że płatki śniegu wręcz hipnotyzują i można patrzeć na nie godzinami. Zwróć uwagę na to, że zimowy czas to nie tylko białe szaleństwo, ale również cudowny urok Świąt Bożego Narodzenia, piękne dekoracje i kolorowe światełka, lśniące niczym gwiazdy. To wszystko sprawia, że zima jest magicznym czasem i ma w sobie wiele uroku.

Zalety organizacji ślubu i wesela w zimowej porze roku

Zdecydowanie łatwiej o znalezienie wolnego terminu u usługodawców

Dla branży ślubnej okres od kwietnia do września jest niezwykle napięty. Po tym czasie następuje przymusowy kilkumiesięczny przestój, który wypada właśnie na okres zimowy. W obliczu takiej sytuacji terminarze zdecydowanej większości firm świecą pustkami. Wówczas łatwiej o wolny termin – nawet, jeśli decydujesz się ślub w ostatniej chwili. Ponadto pewna część tego środowiska jest skłonna znacznie obniżyć wynagrodzenie za swoje usługi.

Sale weselne/Restauracje oferują atrakcyjne zniżki w okresie posezonowym na tego rodzaju uroczystości

Po tak zwanym “sezonie” podobnie, jak u pozostałych usługodawców, w salach weselnych również następuje chwilowa przerwa. Bardzo często wielu restauratorów w obliczu mniejszej ilości zleceń, chętniej obniża swoje ceny. Obniżki mogą być naprawdę zachęcające.

Nie musisz martwić się o uporczywy upał w dniu ślubu

Wakacje to dla wielu z nas upragniony czas, ale wysokie temperatury potrafią być nie do zniesienia, szczególnie, wtedy kiedy oscylują wokół 40 stopni. Dla tych par młodych, które nie przepadają za takim skwarem, świetną alternatywą będzie organizacja wesela w zimie. Wtedy spływający makijaż czy oklapnięta fryzura nie będzie już Twoim problemem.

Zimowe sesje plenerowe są niezwykle urokliwe

Zima ma w sobie niepowtarzalny urok i jest przez wielu z nas niedocenianą porą roku. W sesjach ślubnym możemy tak naprawdę wykorzystać każdy rodzaj pleneru. Począwszy od najchętniej wybieranego przez pary: ośnieżonego lasu, a skończywszy na zdjęciach, które w swoim tle mają ozdoby świetlne miast, czy lśniące dekoracje świąteczne. Pomysłów jest bardzo dużo, ale ostatecznie to para młoda decyduje, w otoczeniu czego chce upamiętnić ten wyjątkowy dzień.

Dekoracje ślubne mogą nawiązywać do świąt Bożego Narodzenia

Jeśli planujesz swój ślub w okresie świąt Bożego Narodzenia, to bez problemu możesz użyć świątecznych elementów w swojej dekoracji. Tego typu dekoracje sprawią, że Twoi goście poczują się jak w domu, a cała oprawa wizualna dostarczy dodatkowej magii.

Będziesz mieć większą frekwencję wśród zaproszonych gości

Po okresie wakacyjnym jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś z zaproszonych gości odmówi udziału w weselu, ze względu na wcześniej zaplanowany urlop.

Zostaw odpowiedź