Planujesz ślub i wesele? Potrzebujesz wsparcia ekspertów ? Napisz do nas i zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się jak najszybciej.

Znajdziesz mnie na Instagramie
@jolantaogrodzka_pl

Kontakt

+48 600 812 594

biuro@jolantaogrodzka.pl

Jesteśmy dla Ciebie w Rzeszowie

Facebook
Instagram
  •  Wedding   •  Ślub w piątek ma zdecydowanie więcej zalet niż wad!

Ślub w piątek ma zdecydowanie więcej zalet niż wad!

Sobota jest w dalszym ciągu najbardziej obleganym dniem tygodnia na zorganizowanie ślubu i wesela, w związku z tym ich dostępność jest utrudniona dla przyszłych par młodych.
Co zrobić, aby nasze wesele odbyło się w wymarzonym miejscu i jeszcze w tym roku?
Na Pewno świetną alternatywą będzie wybranie innego dnia tygodnia np. piątku!
Mimo iż w Polsce w dalszym ciągu sceptycznie podchodzimy do takich rozwiązań, warto przemyśleć tę opcję.

Dostępność atrakcyjnych miejsc i najlepszych usługodawców

Niewątpliwie jedną z największych zalet piątkowego ślubu jest dostępność wymarzonej sali weselnej, restauracji czy kościoła.
Najlepsi z branży: wedding plannerzy, filmowcy, zespoły i DJ-e, a nawet floryści również cieszą się największym ”braniem” właśnie w soboty, dlatego wynajęcie wybranego przez nas usługodawcy często wymaga długiego czasu oczekiwania na wolny termin — nawet dwa lata. Jeśli jednak zdecydujemy się na piątkowy ślub, mamy większe prawdopodobieństwo wynajęcia wymarzonego fachowca z branży weselnej.

Pierwszeństwo w stosunku do sobotniego wesela

Kolejną ważną zaletą jest fakt, że w dniu poprzedzającym nasze wesele, nikt nie będzie organizował przyjęcia na wynajętej przez Was sali. Daje Wam to ogromny komfort, ponieważ wystrój sali będziecie mogli przygotować nawet kilka dni przed uroczystością weselną. Dzięki temu oszczędzicie sobie niepotrzebnego stresu, a pozostały wolny czas możecie poświęcić na inne czynności związane z przygotowaniami do ślubu i wesela.

Zostaje jeszcze sobota!

Jak Ci się podoba pomysł na zorganizowanie poprawin właśnie w sobotę? Ja uważam, że to absolutnie świetny pomysł! Daje nam to możliwość przedłużenia weekendu.
Prawdopodobnie nie zorganizujesz poprawin w tym samych lokalu, ponieważ w sobotę z reguły są inne wesela, ale przyjęcie możesz bez problemu przenieść do mieszkania czy przydomowego ogródka.

Ratunek dla ślubnego budżetu

Doskonale wiemy, jak kosztowne jest przygotowanie ślubu i przyjęcia weselnego. Często wydajemy na nie wszystkie swoje oszczędności, niekiedy nawet korzystamy z możliwości kredytowych (nie jest to rekomendowanym posunięciem). Aby choć trochę zaoszczędzić nasze pieniądze, możemy właśnie zorganizować ślub w piątek — jest to opcja korzystna również dla Waszego ślubnego budżetu. W większości przypadków usługi w inne dni tygodnia, niż sobota, są z reguły tańsze, a sale weselne bardzo często zachęcają pary młode zniżkami i rabatami nawet w wysokości 20% za tzw. talerzyk.

Niestety śluby w piątek mogą spotkać się również z pewnymi utrudnieniami. Jest ich mimo wszystko zdecydowanie mniej, aniżeli wyżej opisanych zalet, jednak warto wziąć je pod uwagę.

Jeśli zdecydowaliście się na zorganizowanie wesela w piątek, bardzo ważną kwestią jest poproszenie Księdza o udzielenie dyspensy.
Pamiętajmy “piątek to ważny dzień dla katolików, w tym dniu powinniśmy powstrzymywać się od hucznych zabaw oraz jedzenia potraw mięsnych”, jednakże jeżeli Ksiądz udzieli takiej zgody, wówczas możemy spokojnie zająć się dalszą organizacją.

Zapewne większość waszych gości to osoby pracujące, dlatego w dniu Waszego ślubu będą musieli skorzystać z urlopów. Aby nie sprawić nikomu kłopotów, postarajcie się ich zaprosić kilka miesięcy wcześniej.

Ostatnią przeszkodą mogą okazać się popołudniowe korki w miastach. Należy dokładnie prześledzić trasę naszego korowodu ślubnego z Kościoła/Urzędu na salę weselną.

Zostaw odpowiedź