Planujesz ślub i wesele? Potrzebujesz wsparcia ekspertów ? Napisz do nas i zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się jak najszybciej.

Znajdziesz mnie na Instagramie
@jolantaogrodzka_pl

Kontakt

+48 600 812 594

biuro@jolantaogrodzka.pl

Jesteśmy dla Ciebie w Rzeszowie

Facebook
Instagram
  •  Wedding   •  Jak nie zwariować podczas przygotowań do ślubu?

Jak nie zwariować podczas przygotowań do ślubu?

Wesele już za rok, a Ty nie masz bladego pojęcia, za co zabrać się w pierwszej kolejności. Co prawda sala i zespół już jest – i tym się pocieszasz, wmawiając sobie, że najważniejsze kwestie ogarnęłaś, ale zapewniam Cię, że to zdecydowanie początek Twojej drogi – jeszcze wiele przed Tobą! Jeśli do tej pory, nie zakupiłaś grubego planera — czas najwyższy to zrobić.

Najważniejszy jest oczywiście spokój, odpowiednia ilość czasu i solidny plan.

Aby uniknąć stresu, postaraj się nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Usiądź spokojnie ze swoim narzeczonym i wspólnie ustalcie wolny czas w kalendarzu, który możecie poświęcić na załatwienie spraw, związanych ze ślubem.

Bardzo ważne jest ustalenie budżetu, który chcecie przeznaczyć na swoje wesele, a także podział wszystkich kosztów na Was dwoje i ewentualnie Waszych rodziców. Pieniądze to częsty powód do kłótni i niepotrzebnych nieporozumień.

Zapisz w planerze adresy i numery kontaktowe do wszystkich podwykonawców wesela oraz wszelkiego rodzaju potrzebne informacje: kwoty wpłaconych zaliczek, terminy spotkań, na których omówicie szczegóły Waszej współpracy itp.

Nie róbcie rzeczy, na które Was nie stać! Popadanie w długi na początku małżeństwa to zły pomysł. Jeśli nie macie pieniędzy na duże wesele z wieloma atrakcjami, to zorganizujcie skromniejsze przyjęcie. Dziś mamy mnóstwo możliwości i rozwiązań. Jeśli dobrze rozplanujecie budżet i sporą część czynności wykonacie samodzielnie, to z pewnością uda Wam się zaoszczędzić dużo pieniędzy, a efekt będzie równie zadowalający.

Jak najszybciej wybierzcie świadków. Dzięki ich pomocy nie straszny Wam będzie żaden wysiłek związany z organizacją ślubu i przyjęcia weselnego. Dobra świadkowa to prawdziwy skarb, dlatego ważne jest, abyś do tej roli zaangażowała naprawdę bliską Ci osobę, na którą zawsze możesz liczyć.

Zastanówcie też się nad Waszymi gośćmi, tej imprezy nie będziecie mogli już powtórzyć. Oprócz zaproszenia najbliższej rodziny nie zapominajcie też o przyjaciołach — spotkania tuż po ślubie i poruszany temat Waszego wesela, może okazać się dla Was bardzo niekomfortowy, a trudno unikać tego tematu w nieskończoność.

Omówcie wieczór panieński i kawalerski. Ustalcie, czy chcecie spędzić go razem, czy w tradycyjny sposób.

Zatroszcz się również o swoje ciało, zapisz się na siłownię, jogę czy fitness. Jeśli do tej pory nie miałaś wystarczającej motywacji…, to ślub właśnie to zmienił!

Jeśli organizacja ślubu i wesela przysparza Ci wielu problemów — nie masz żadnej koncepcji i nie jesteś urodzoną organizatorką, to zastanów się nad zatrudnieniem konsultanta ślubnego, który z przyjemnością wyręczy Cię we wszystkich obowiązkach, jakie niesie za sobą organizacja ślubu i przyjęcia weselnego.

Zostaw odpowiedź